Cuma Dipnotları: Diğer Deloitte Ortağı Tarafından Dolandırılan Deloitte Ortağı; 4 Büyük Yasal Büyüme; 3,5 Milyar Dolarlık Bir Hata | 2.17.23

Büyük 4

EY, şirketi bölmek için oylamada ‘büyük onay’ bekliyor [Reuters]
Üst düzey bir EY yetkilisi Salı günü yaptığı açıklamada, EY’deki ortakların şirketin danışmanlık kolunu devretmek ve yıl sonuna kadar borsaya kote etmek için onay vermelerinin beklendiğini söyledi. EY’nin güvenceden sorumlu küresel başkan yardımcısı ve şirketin küresel yönetici üyesi Marie-Laure Delarue, EY’nin 365.400 çalışanından 13.000’den fazla ortağının Nisan ayında elden çıkarma planını oylayacak ve sonucun hızla bilineceğini söyledi. Reuters’e konuşan Delarue, “Yoğun bir onay bekliyoruz, ancak bu, hala yapılacak çok iş olmadığı anlamına gelmiyor” dedi. “Müşterilerimizin çoğu bize bunun tamamen mantıklı olduğunu söylüyor, ancak bunu doğru yapmanız gerekiyor. Düzenleyiciler genel olarak destekleyicidir.”

Büyük Dörtlü: EY, Deloitte, KPMG ve PwC hukuk firmalarının ayağına basarak yasal geliri 1,25 milyar sterline çıkardı [City A.M.]
Dört Büyük muhasebe firması – EY, Deloitte, KPMG ve PwC – hukuk hizmetleri için küresel pazarda her zamankinden daha büyük bir pay alıyor. Said Business School’un araştırmasına göre muhasebe devleri, kendi satışlarını artırarak ve geleneksel firmaların işlerini ellerinden alarak yasal işlerini hızla genişletiyor. Dünyanın en büyük dört profesyonel hizmet işletmesi, 2015’te sadece 900 milyon dolar ve 2017’de 1,2 milyar dolar olan yasal segmentlerinden şimdi 1,5 milyar dolar (1,25 milyar sterlin) gelir elde ediyor. Dördü, 2010’larda yenilenen bir hamlenin ardından son on yılda yasal işlerini önemli ölçüde genişletti.

KPMG, danışmanlık işlerindeki yavaşlama nedeniyle yaklaşık 200 çalışanını işten çıkaracak [Australian Financial Review]
Bu, bu hafta başlarında açıklanan KPMG ABD işten çıkarmalarından ayrı.
KPMG Avustralya, giderek artan maliyet bilincine sahip müşterilerin neden olduğu, firmanın yönetim danışmanlığı işindeki yavaşlama nedeniyle, 10.000 kişilik güçlü personelinin yüzde 2’sine kadar veya kabaca 200 görevine son vermeyi planlıyor. Geçen yıl personel sayısını 2000’den fazla artıran firma, hedeflenecek kesin sayı ve rolleri belirlemek için iş çapında bir inceleme başlatacak. Ülkenin en büyük danışmanlık firmalarından birinin planladığı kesintiler, büyük kurumsal müşteriler kritik olmayan danışmanlık hizmetlerini satın almaktan geri çekilirken, Avustralya’da yaklaşmakta olan bir ekonomik gerilemenin önemli bir işareti. Firmanın insanlar ve katılımdan sorumlu ulusal yönetici ortağı Dorothy Hisgrove, “Bir yıllık güçlü personel artışının ardından, artık marjlarda ince ayar yapıyoruz” dedi.

Ernst & Young, Flats’ten ayrılıyor ancak Cleveland şehir merkezinde kalıyor [Cleveland.com]
Ernst & Young, yerel genel merkezinden taşınmayı, ancak şehir merkezinde kalmayı ve East Bank of the Flats’e bakan mevcut evinden sadece birkaç blok öteye taşınmayı planlıyor. Küresel muhasebe firması Çarşamba günü, kira süresi Kasım ayında dolduğunda, Flats’ten East Ninth Street ile Lakeside Avenue’nun köşesinde, Belediye Binası’nın karşısındaki North Point Tower ofis kompleksine taşınacağını doğruladı.

Deloitte, Kanada’da “türünün ilk örneği” akıllı fabrika ve deposunu tanıttı [Robotics & Automation News]
9.000 metrekarenin üzerinde bir alana yayılan The Smart Factory @ Montreal, üretim hatlarını çalıştırmak, envanteri verimli bir şekilde depolamak ve taşımak ve gelen ve giden gönderileri izlemek için otomasyon olanaklarını sergilemek üzere tasarlanmıştır. Faaliyete geçtiği ilk yılda, son teknoloji tesisin yüzlerce ulusal ve küresel iş liderini, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için devrim niteliğinde çalışma yöntemleriyle tanıştırması bekleniyor.

‘Ben bir yatırımcıydım’: Deloitte CEO’su dolandırıcı kurbanı olduğu iddia edildi [Australian Financial Review]
Deloitte Avustralya’nın CEO’su Adam Powick, eski ortağı Amberjit Endow tarafından yürütülen ve şu anda soruşturma altında olan bir plana yatırım yaptığını itiraf etti, ancak bunu kişisel olarak yaptığını ve planın tanıtımı için adının kullanılmasına asla izin vermediğini söyledi. . Deloitte CEO’su Adam Powick, yaptığı yatırımın “tamamen kişisel ve özel kapasite” olduğunu söyledi. Perşembe öğleden sonra Deloitte ortaklarına gönderilen bir e-postada Bay Powick, “kişisel yatırım kararlarım ve bu kararlarla ilgili sonuçlar için tam sorumluluk üstlendiğini” söyledi. Ayrıca, “başka kimseyi bu yatırımın parçası olmaya teşvik etmediğini” de yazdı. Çarpıcı itiraf, şirkette 13 yılı aşkın bir süredir çalışan eski bir Deloitte ortağı olan Bay Endow’un Aralık ayı civarında en azından bazı yatırımcılarla iletişimini kestiği ve onların varlıklarını geri alamayacaklarından endişe etmelerine neden olduğu iddia edilen raporların ardından geldi. para. Bay Endow’un dünyanın en büyük muhasebe ve danışmanlık firmalarından biri olan firmada ortak olarak çalışarak fonu yönettiğinin ortaya çıkması, firmanın ortaklığında endişelere yol açtı.

Denetim

Kripto Denetim Yönetmeliğinin Olmaması PCAOB Otoritesi Hakkında Soruları Artırıyor [Wall Street Journal]
Halka Açık Şirket Muhasebe Gözetim Kurulu, kripto işletmelerinin çoğu kendi yetki alanı dışında kalsa bile, kripto para şirketlerinin denetçilerine denetim getiren düzenleyici olma çağrılarıyla karşı karşıya. Baruch College muhasebe profesörü ve eski PCAOB başkanı Douglas Carmichael, “Hiç kimsenin finansal tabloların denetimini talep etmemesi ve hiç kimsenin rezerv kanıtı raporlarına uygulanması gereken standartları belirtmemesi anlamında Vahşi Batı’dır” dedi. denetçi. “Yatırımcılar, bir denetim firmasından, sağlamadığı halde güvence sağlıyor gibi görünen bir rapor aldığında bu büyük bir endişe kaynağıdır.”

PwC, çöken emlak grubu Intu’yu denetlemesiyle ilgili soruşturma başlattı [Financial Times]
PwC, başarısız alışveriş merkezi sahibi Intu Properties’i denetlemesi nedeniyle Birleşik Krallık düzenleyicileri tarafından soruşturma altında, çünkü muhasebeciler iflaslarda beklenen artış öncesinde işlerini daha fazla incelemeye hazırlanıyor. Finansal Raporlama Konseyi, PwC’nin İngiliz şirketleri için yaptığı çalışmalara yönelik beşinci olağanüstü soruşturmasında, 2020’de koronavirüs pandemisinin zirvesindeyken alışveriş merkezi işi iflas eden Intu’nun 2017 ve 2018 hesaplarına ilişkin firmanın denetimlerini araştırıyor. PwC’nin Babcock, Wyelands Bank, London Capital & Finance ve Eddie Stobart Logistics’in hesaplarını imzalayan işi.

KPMG, Carillion alacaklılarının ihmalkar denetim iddiasını çözmek için 1,3 milyar sterlin ödüyor [The Guardian]
KPMG, Carillion’un 2018’deki feci çöküşü öncesinde denetçinin ihmalkar davrandığını ve dış kaynak firmasının hesaplarındaki ciddi tehlike işaretlerini kaçırdığını iddia eden Carillion tasfiye memurları tarafından açılan 1,3 milyar sterlinlik bir davayı sonuçlandırdı. 2016 – başarısız şirket tarafından borçlu olunan Carillion’un alacaklıları adına kayıpları telafi etmeye çalışan İngiltere’nin resmi alıcısı tarafından başlatılmıştı. Bu alacaklılar arasında Birleşik Krallık vergi dairesi HMRC bulunmaktadır. Alacaklılar, Carillion’un 19 yıl boyunca Carillion için yaptığı denetim çalışması için 29 milyon sterlin toplayan KPMG’nin denetimlerine güvendiği için, Carillion’un büyük zararlara uğradığını ve 210 milyon sterlin temettü ödediğini iddia etmişti. Ne KPMG ne de resmi alıcı anlaşmanın büyüklüğünü onaylamadı. Tasfiye memuru adına hareket eden bir sözcü, “Taraflar, anlaşmanın şartlarının gizli kalacağı konusunda anlaştılar” dedi.

sıkı izle

Grant Thornton UK, önde gelen LGBTQIA+ işvereni seçildi [Accountancy Today]
Grant Thornton UK, LGBTQIA+ hakları için Avrupa’nın en büyük yardım kuruluşu olan Stonewall tarafından önde gelen bir LGBTQIA+ işvereni olarak tanındı ve firmaya Altın İşveren statüsü verdi. Genel olarak, Grant Thornton son sonuçlarda 38., özel sektörde 26. ve finansal hizmetler sektöründe 9. sırada yer aldı. Bu tanımanın “firmanın son beş yılda kapsayıcı bir ortam yaratmaya yönelik önemli adımlarını temsil ettiği” söyleniyor.

BDO USA, Eskander Yavar’ı danışmanlık uygulaması başkanı olarak atadı [Consulting.us]
Ekim 2022’de birkaç danışman liderin aniden BDO USA’dan ayrıldığını hatırlayacaksınız.
BDO USA, Eskander Yavar’ı 13 Ekim 2022’den itibaren danışmanlık uygulamasının ulusal yönetici ortağı olarak atadı. BDO’ya göre Yavar, yeni görevinde “firmanın büyümesine önemli katkı sağlayan” bir uygulamanın geliştirilmesini denetleyecek. Houston merkezli Yavar, karmaşık teknoloji, tedarik zinciri, finansal ve operasyonel iyileştirme anlaşmalarına liderlik eden uzmanlığıyla yönetim ve teknoloji danışmanlığında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Doğal kaynaklar, imalat ve özel sermaye konularında özel sektör bilgisine sahiptir.

Pratik

Firmalar hasta çocukları olan çalışanlarını nasıl destekleyebilir? [Journal of Accountancy]
Muhasebe firması liderleri, profesyoneller bakıcılık sorumluluklarını iş görevleri ile dengelemekte zorlandıklarında, destekleyici bir şirket kültürü ve bireysel eylemlerin, çalışanların mesleki ve kişisel yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Haberler

Üst düzey ABD gözlemcileri, Ukrayna yardımını izlemek için denetim yetkililerinin görevlendirilmesi için baskı yapıyor: rapor [The Hill]
The Wall Street Journal’a göre Pentagon, Dışişleri Bakanlığı ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’ndaki (USAID) üst düzey gözetim yetkilileri, yardımın dağıtımını izlemek için Ukrayna’ya denetçilerin gönderilmesi için baskı yapıyor. Journal’ın bildirdiğine göre, Ukrayna’da yaklaşık bir yıl süren savaş boyunca, Savunma, Devlet ve USAID’den genel müfettişler, öncelikle uzaktan gözetim gerçekleştirdiler ve 2022’de Ukrayna’ya gönderilen 113 milyar dolardan fazla parayı içeren büyük bir dolandırıcılık raporu almadılar.

Eyalet milletvekilleri 3,5 milyar dolarlık muhasebe hatası soruşturmasında alarma geçti [AP]
3,5 milyar dolarlık bir muhasebe hatasını soruşturmakla görevli milletvekillerinin önünde saatlerce süren yeminli ifadeler boyunca, Güney Carolina’nın baş mali gözlemcisi, ofisi en az on yıldır rahatsız eden, kabul edildiği üzere karmaşık bir haritalama sorunu hakkında net bir zaman çizelgesi çizmeye çalıştı. Konuyu araştıran Senato Finans alt komitesi başkanı Perşembe günü, Güney Karolina Komptrolörü General Richard Eckstrom’un eyaletin abartılı nakit dengesi hakkındaki soruları doğru bir şekilde yanıtlama becerisine olan güvenini kaybettiğini söyledi. İlk olarak 9 Şubat’ta kamuoyuna açıklandı. ” dedi Cumhuriyetçi Senatör Larry Grooms. “3,5 milyar dolarlık bir hata küçük bir hata değil. Ve buna bu şekilde davranmak, seçilmiş yetkililerine güvenmek zorunda olan devletimizin insanlarına kötülük etmektir.”

FASB, kiralama muhasebesi muafiyetini sonuçlandırmak için oy kullandı [CFO Dive]
Finansal Muhasebe Standartları Kurulu, Çarşamba günü yapılan bir toplantıda, kiralama muhasebesi standartlarında dar hedefli iki güncellemeyi sonuçlandırmak ve değişiklikleri gelecek ay gibi erken bir tarihte genel kabul görmüş muhasebe ilkelerinin bir parçası haline getirme yolunda ilerlemek için oy kullandı. Mevcut standartlardaki değişiklikler, bir ana şirket ile yan kuruluş veya bağlı kuruluşlar gibi ortak kontrol altındaki kuruluşlar arasındaki kiralamalara odaklanmaktadır. FASB materyallerine göre, ilk güncelleme bir kiralama düzenlemesinin olup olmadığını belirlemek için “pratik bir çare” veya bir tür geçici çözüm sağlarken, ikinci güncelleme özel mülk iyileştirmelerinin amorti edilmesi için rehberlik sağlıyor.

En Son Muhasebe İşleri–Şimdi Başvur:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com
şişli escort kartal escort kadıköy escort sweet bonanza oyna halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.