18 yıllık aradan sonra ADC’ye öğretmen alımı

yasemin

Member
Allahabad Üniversitesi’nin (AU) kurucu koleji olan Allahabad Derece Koleji’nde (ADC), tüm normal öğretmenler 18 uzun yılın ardından atanacak.

Prayagraj’daki Allahabad Derece Koleji (ADC). (HT fotoğrafı)

Üniversite yönetiminin fizik bölümü başvuru planını yayınladığı 24 branştan yardımcı doçentler tarafından toplam 132 boş kontenjan doldurulacak.

Programa göre, 7 boş fizik doçentlik kadrosu için uygun adaylarla görüşmeler 23-24 Eylül tarihleri arasında fakültenin fizik bölümünde gerçekleştirilecek.

ADC’de öğretmenlerin son işe alımı 2004 yılında Uttar Pradesh Yüksek Öğrenim Hizmet Komisyonu Prayagraj (o zamanlar Allahabad olarak biliniyordu) aracılığıyla 22 öğretmenin atanmasıyla gerçekleşti. Ancak, AÜ’ye 2005 yılında merkezi statü verildikten sonra kolejde düzenli öğretim personeli işe alınmadı.

Kolej yetkilileri, kolejdeki onaylanmış 165 öğretmenlik pozisyonundan 132’sinin boş kalması nedeniyle kolejin öğretmenlere acilen ihtiyaç duyduğunu itiraf ediyor.

Bu açığı kapatmak amacıyla 2018 yılında öğretmen alımına başlandı. Ancak bu çabalar, rezervasyon listesinin uygulanmasıyla ilgili anlaşmazlıklar nedeniyle Birlik İnsan Kaynaklarını Geliştirme Dairesi’nin (2020 itibarıyla Eğitim Dairesi olarak biliniyor) emriyle durduruldu.

Fizik Bölümü’nde boşalan 7 yardımcı doçent kadrosu için 23 ve 24 Eylül tarihlerinde toplam 60 aday mülakata çağrıldı.

Mülakatlar sabah 9.30’da başlıyor. SC kategorisinden 8, OBC kategorisinden 20 aday 23 Eylül’de mülakata çağrılacak. Sekiz EWS adayı ve 24 Rezervasyonsuz aday 24 Eylül’de davet edilecek.

Bu işe alım sürecinin bir parçası olarak şu anda Hukuk Fakültesi’nde 21, Antik Tarih’te 9, İktisat’ta 16, Bilgisayar Bilimleri’nde 7, Savunma Çalışmaları’nda 4, İktisat’ta 6, Eğitim’de 5, İngilizce’de 7, Coğrafya’da 6 boş kadro bulunmaktadır. , Hintçe’de 7, matematik ve ortaçağ tarihinde 4’er konum, ayrıca müzikte (sitar) birer, müzikte (tabla) ve müzikte (şarkı söyleme) ikişer, ayrıca resim ve felsefede iki konum. Ayrıca beden eğitiminde yedi, siyaset bilimi ve psikolojide beş, Sanskritçe ve istatistikte üçer, ardından da Urdu bölümünde iki pozisyon var.