Assam: 7 mühendislik öğrencisi araba kazasında öldü; CM Sarma ölümlerden pişmanlık duyuyor

yasemin

Member
Polis, Pazartesi sabahı Assam Engineering College’da (AEC) trajik bir olayda yedi öğrencinin hayatını kaybettiğini, aynı kurumdan üç öğrenci de dahil olmak üzere altı öğrencinin Pazartesi sabahı bir trafik kazasında yaralandığını söyledi.

Polise göre kaza, Guwahati’deki Jalukbari’de saat 12:30 sıralarında meydana geldi. (Temsili dosya görüntüsü)

Polise göre kaza, Guwahati’deki Jalukbari’de saat 12:30 sıralarında on AEC öğrencisini taşıyan SUV’un dönerek diğer taraftan gelen küçük bir kamyonete çarpması sonucu meydana geldi.

“Kaza, cipin yolun karşı tarafına çekilmesi, bir bölmeye çarpması, takla atması ve ikinci araca çarpması sonucu meydana geldi. DCP (Guwahati West) Padmanabh Barugh, “SUV tamamen ezilmiş ve ön incelemelere göre devrilmeden önce yüksek hızda hareket ettiği görüldü” dedi.

Ayrıca okuyun: Karnataka: Koppal’da trafik kazasında altı kişi öldü

Yedi AEC öğrencisinin olay yerinde öldüğünü de sözlerine ekledi. Üçü AEC’den ve üçü minibüsten yolcu olmak üzere altı yaralı, Guwahati Tıp Fakültesi Hastanesine ve özel bir hastaneye kaldırıldı.

Hepsinin durumu kritik olarak listeleniyor.

Dava açıldı ve soruşturma devam ediyor.

Ölen öğrencilerin cesetleri otopsi için gönderildi.

Assam Başbakanı Himanta Biswa Sarma olayla ilgili başsağlığı diledi.

“Jalukbari trafik kazasında genç ve değerli canları kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Anne babasına ve ailelerine en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum. GMCH’deki yetkililerle konuştum. Yaralılara tüm tıbbi yardım sağlanacak” diye resmi Twitter hesabından yazdı.

• YAZAR HAKKINDA

Utpal, Guwahati merkezli kıdemli bir yazı işleri asistanıdır. Kuzeydoğu Hindistan’daki yedi eyaleti kapsıyor ve bölgenin yazı işleri ekibine liderlik ediyor. Daha önce Katmandu, Dehradun ve Delhi’de Hindustan Times için çalıştı.
    …ayrıntılı olarak görün