Assam Kongresi LS adayı, BJP MLA'nın 'Habersunu kurcalamak' nedeniyle BT Yasası kapsamında rezerve edildi

yasemin

Member
İtibarenBiswa Kalyan Purkayastha

Polis, bir BJP milletvekilinin bir Haberyu manipüle ettiği ve sosyal medyada paylaştığı iddiasıyla şikayette bulunmasının ardından Karimganj Hafız Rashid Ahmed Choudhury'den Kongre Lok Sabha adayına karşı dava açtı.

Kongre'nin Lok Sabha adayı Hafız Rashid Ahmed Choudhury, Karimganj, Assam'daki bir kampanya mitingi sırasında. (Kaynak görsel.)

Dava, 2000 tarihli Bilgi Teknolojileri Yasası'nın 67. Maddesi kapsamında kaydedildi ve daha ayrıntılı soruşturma sürüyor.

HT, her zaman, her yerde kriket yakalamanın tek adresi olan Crick-it'i tanıtıyor. Şimdi keşfedin!

Karimganj'ın Ratabari seçim bölgesinden MLA Bijoy Malakar, konuşmasının 28 saniyelik Habersunun Malakar'ın insanları BJP'ye oy vermeye tehdit ettiği sosyal medyada viral hale gelmesinin ardından Perşembe günü bir FIR başvurusunda bulundu. “Nereden geldiğinizi, evinizin nerede olduğunu biliyorum, seçim sonucu 4 Haziran. Daha sonra JCB'nin evinize ulaşmadığından emin olun.”

“Lok Sobha seçimini kazanmak için, seçim konuşmamı yasadışı bir şekilde düzenlediler (orijinal Haber yaklaşık bir saat uzunluğundaydı) ve tamamen yanlış ve asılsız, yasa dışı ve yanıltıcı 28 saniyelik bir Haber hazırladılar. Birçok kişi tarafından paylaşıldı ve sosyal medyada ve televizyon kanallarında viral oldu. Bu seçmenleri yanıltabilir” diye yazdı şikayetinde Malakar.

Perşembe günü HT'ye, seçmenlere buldozerlerden korkmamalarını çünkü BJP'nin onlara arazi belgeleri vereceğini söylediğini söyledi. “Viral Haberyu gördüm ve daha sonra konuşmamın tamamını yeniden izledim. Yanlış niyetlerle bunu kışkırtıp sosyal medyada paylaştıkları çok açık” dedi.

Karimganj Polis Komiseri Partha Pratim Das Cuma günü HT'ye olayı kaydettiklerini ve konuyu araştırmaya başladıklarını söyledi.

SP, “Seçime hile karıştırıldığı iddiasıyla Hafız Rashid Ahmed Choudhury'ye karşı bir dava daha açıldı ve biz de aynı konuyu araştırıyoruz” dedi.

HT, tepkisini Hafız Rashid Ahmed Choudhury'ye iletti ancak çağrılarımıza cevap vermedi.

Haberler / Şehirler / Diğer şehirler / Assam Kongresi LS adayı, BJP MLA'nın 'Habersunu kurcalamak' nedeniyle BT Yasası kapsamında rezerve edildi