Avukat, bisikletinin çalınmasından yedi gün sonra ₹ 6.000 değerinde e-Challan aldı

yasemin

Member
MUTLULUK Tuhaf olaylar dizisinde, bir avukat, motosikletini kasksız sürdüğü için Circuit Courtyard’dan (eski Yüksek Mahkeme binası) iki tekerlekli aracı çalındıktan yedi gün sonra E-Challaned edildi. İddiaya göre bisikletini çalan iki kişi, plakasını değiştirmeden bisiklete yakındaki yeni Yargıtay binasının yakınında bindiler.

Mesleği avukat olan Vikas Yadav’a göre, 7 Temmuz’da konuyla ilgili bir IPC Bölüm 379 (Hırsızlık) FIR’si (Ulaştırma Bakanlığı) açıldı.

Mesleği avukat olan Vikas Yadav’a göre, konuyla ilgili olarak 7 Temmuz’da bir IPC Bölüm 379 (Hırsızlık) FIR dosyası açıldı. “4 Temmuz’da (ilçe) adliyesinin 2 numaralı kapısına aracımı park edip içeri girdim. Akşam 5:30 civarında döndüğümde bisikletim park ettiğim yerde yoktu. 112’yi ve ardından polisi aradım. FIR’da “Ancak motosiklet bulunamadı” dedi.

“11 Temmuz’da bir E-Challan ödülü aldım” diye ekledi. ₹HT tarafından görülen E-Challan kopyasına göre, kaldırıcılar (bir sürücü ve bir yolcu) öğleden sonra Gomti Nagar’daki yeni Yüksek Mahkeme yakınlarındaki bir kavşaktan kasksız olarak geçtiler. Çekimleriniz CCTV ve dolayısıyla E-Challan tarafından yakalandı. E-Challan’da iki sanığın fotoğrafı da görülüyor.

Wazeerganj Polis Karakolu (FIR’ın bulunduğu yer) ile temasa geçildiğinde, konunun soruşturulduğunu ve soruşturmaya tabi tutulacağını söylediler. Ayrıntılar toplanır.

Soruşturma görevlisi Upendra Yadav, FIR’ın dosyalandığını doğrulayarak şunları söyledi: “Konunun ve E-Challan’ın farkındayım. Soruşturuyorum ve sanık yakında yakalanacak.”

Bu arada ADCP’den (Batı) Chiranjeev Nath Sinha, “Bu dikkatimizi çekti ve konuyu araştıracağız. Sanık yakında yakalanacak” dedi.