Babamın liderliğinde onun mirasını sürdüreceğim: Karan Bhushan Singh

yasemin

Member
Karan Bhushan Singh'in babası Brij Bhushan Sharan Singh'in Kaiserganj'daki mirasını ileriye taşıması kolay olmayacak.

Karan Bhushan Singh, Kaiserganj'daki Haibatpur'un Gram Panchyat'ında. (Pawan Dixit/HT Fotoğrafı)

Karan Bhushan, 15 yıldır babasının seçim kampanyalarını yürüttüğü için siyasete yeni başlayan biri değil. Ama kampanya yönetmek ile aday olmak bambaşka oyunlar.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

33 yaşındaki Karan Bhushan, destekçileriyle birlikte bugünlerde Kaiserganj Lok Sabha seçim bölgesinin tamamını takip ediyor.

Brij Bhushan kampanyayı büyük ölçüde perde arkasında kalarak yönetiyor. Yetenekli bir politikacı gibi Karan Bhushan, 20 Mayıs seçimlerinden önce her gram panchayat'a ulaşmaya çalışıyor.

Hindustan Times, kendi seçim bölgesi için ne gibi gelecek planları olduğunu öğrenmek amacıyla bir röportaj için Haibatpur köyündeki Karan Bhushan ile temasa geçti.

Alıntılar

Babanın mirasını nasıl sürdürmek istiyorsun?

Lord Hanuman ve babamın onaylarıyla ulusal BJP liderliği bana olan güvenlerini tazeledi. Babamın liderliğinde onun mirasını sürdüreceğim. Bunca yıldır babamın yaptığı gibi herkesin beklentilerini karşılamak kolay olmayacak ama babamın desteği görevlerimi yerine getirmemde bana mutlaka yardımcı olacaktır.

BJP adayısınız ama bu seçimde herkes babanız (Brij Bhushan) hakkında mı konuşuyor?

Bu doğaldır. Altı kez milletvekili oldu. Herkes onun hakkında konuşacak. Onun tüm seçmenleriyle bir bağı var ve o aday olsa da olmasa da bu bağ devam edecek.

Kaiserganj için planlarınız neler?

Yerel halk için istihdam fırsatları yaratmak önceliğim olacak. Yerel gençleri istihdam edecek küçük birimlerin kurulması için buraya biraz para yatırmaya çalışacağım. Yatırımcı zirvesi aracılığıyla Ayodhya'ya çok sayıda yatırım geldi. Kaiserganj'a biraz yatırım getirmeye çalışacağım. Bir diğer önceliğim ise spor tesislerinin modernizasyonu olacak. Ben de bir sporcu olarak önceliğim yerel yetenekleri yetiştirmek ve daha sonra onların ülkedeki ulusal antrenman merkezlerine girmelerine yardımcı olmak olacak.

Delhi mahkemesi cinsel taciz davasında babanıza karşı suçlamalarda bulundu. Bir sonraki adımınız ne olacak?

Babama yönelik tüm iddiaların asılsız ve uydurma olduğunu herkes biliyor. Bunu mahkemede dava yoluyla ispatlayacağız. Her şey ekildi. Tüm hukuki seçenekler önümüze açık ve mahkemede mücadele edeceğiz.

Genç bir adam olarak Kaiserganj gençliği için aklınızda özel bir şey var mı?

Bu bölgeden çok sayıda genç askere gidiyor. Burada işe alımlara iyi hazırlanabilmeleri için uygun bir eğitim merkezi kurmayı planlıyorum. Gençlerin en iyi eğitimi almasını sağlamak için uzmanları ve en iyi eğitmenleri dahil edeceğiz.