Başbakan'ın seçim bölgesinde Rahul, sevginin nefreti ortadan kaldıracağını söylüyor

yasemin

Member
Başbakan'ın seçim bölgesinde Rahul, sevginin nefreti ortadan kaldıracağını söylüyor

Kongre lideri Rahul Gandhi Cumartesi günü Varanasi'deki 'Bharat Jodo Nyay Yatra' sırasında destekçilerine seslendi (PTI)

Kongre lideri Rahul Gandhi Cumartesi günü Bharat Jodo Nyay Yatra'nın gerçek vatanseverlik olan ülkeyi birleştirdiğini söyledi.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

“Birlikte çalışırsak ülke güçlenir. Uttar Pradesh'teki yatrasının ikinci gününde Kashi Vishwanath tapınağında dua ettikten hemen sonra, Başbakan Narendra Modi'nin seçim bölgesi Varanasi'deki Godaulia kavşağında düzenlenen bir toplantıda Gandhi, “Ülkeyi bir araya getirmek ülkeye gerçek bağlılıktır” dedi.

Ülkede şu anda nefret ve korku atmosferinin bulunduğunu ancak Yatra'nın nefrete son verip mohabbat'ı (sevgiyi) yayacağını iddia etti.

“Geçen yıl Bharat Jodo Yatra'yı yaptık. Çiftçilerin, yoksulların, işçilerin ve işsiz gençlerin sorunlarını anlamak için konuştuk. Yatra sırasında BJP ve RSS'den insanlar bile geldi. Yatra Mohabbat'ı yaydığı için yanımıza gelir gelmez bizimle güzelce konuştular… Yatra sırasında hiçbir zaman nefret görmedim. “İnsanlar birbirlerine yardım etti” diye devam etti.

“Bharat Jodo gibi, bu yatra da Mohabbat Ki Dukan'ın açılışını yapacak çünkü bu ülke bir Mohabbat ülkesi. Yatra insanları birleştiriyor, birbirine bağlıyor, bir araya getiriyor çünkü ülke ancak birlikte çalışırsak güçlenecek.”

“Baba Kashi Vishwanath için dua ettim. Hiçbir kibire kapılmadan gelip Ganga Ana'nın önünde başımı eğdim” dedi.

“'Bharat Jodo Yatra'da yer aldığımda herkesle başım öne eğilerek tanıştım çünkü herkesin kardeşleriyle tanışmaya gelmiş gibi hissetmesini istedim” dedi.

Kongre lideri ayrıca “artan işsizlik” iddiası konusunu da gündeme getirdi ve konuyla ilgili gençlerle etkileşimde bulundu.

Bihar sakini Rahul ile konuşan Kongre lideri, ona çocukluğundan beri iş bulabilmek için eğitimine ne kadar para harcadığını sordu. Bunun ardından Patna sakini 24 saatini geçirdiğini söyledi. ₹Çocukluğundan beri 10 lakh rupi serveti vardı ve UP Polis işe alım sınavına girmek için Varanasi'deydi. Ayrıca iş bulmak için artık görevden direğe koştuğunu söyledi.

İşsizliği ve enflasyonu iki büyük sorun olarak nitelendiren Rahul Gandhi, insanlara kendisine “bu kadar sevgi” gösterdikleri ve Varanasi'deki Yatra'ya katıldıkları için teşekkür etti.

Kongre ayrıca sıradan insanların ve milyarderlerin aynı GST'yi ödediğini söyledi.

Ne demek istediğini açıklamak için bir gence bir tişört için ne kadar ödediğini sordu. Çocuk cevap verdiğinde: ” ₹1100,” dedi Rahul Gandhi, tutara %18 GST dahil.

Bir (işletme) sahibi tişörtü satın alırsa karşılığında onu da alır ₹1100; Bu nedenle yoksulların ve Arappatilerin (milyarderler) aynı GST'yi ödediğini söyleyen Rahul Gandhi, bunun adaletsiz olduğunu da sözlerine ekledi.

Sabah Rahul Gandhi, Sarva Sewa Sangh'ın makam sahipleriyle buluştu ve onlara yardım sözü verdi.

Bu arada Apna Dal (Camerawadi) lideri Pallavi Patel, Varanasi'deki yatraya katıldı. Samajwadi Parti liderleri de çeşitli yerlerde yatrayı memnuniyetle karşıladılar.