Bir adam babasını hatırlar ve bir sürat şoförü için Hacı Ali’yi hac ziyareti ayarlar!

yasemin

Member
30 Haziran. Sürat binicisi Sajjan Ali’nin hayatı boyunca asla unutamayacağı gün. O gün Mumbai’ye uçak bileti olan genç bir adam, Hacı Ali Dergahı türbesinde bir chadar sunmak için ona yaklaştı.

Pankaj Rizwani (solda), Sajjan Ali (şapkalı) ile. (HT)

Kendisi de kanserden kurtulan bir sosyal aktivist olan genç adam Pankaj Rizwani, geziyi iki yıl önce kaybettiği babasına benzersiz bir saygı duruşu olarak düzenledi. Kaybını hâlâ sindirememişken, babasının ölümünün ikinci yıldönümünü Ali’nin uçak yolculuğuna sponsor olarak kutladı.

“Babam her zaman fakirlere yardım etmek isterdi. Pankaj, Ali’nin hayalini gerçekleştirmeye yönelik bu küçük girişimin babamın ruhuna barış getirmesini umuyorum” dedi.

Pankaj, Ganga Jamuni kültürüyle ünlü Sangam şehrinden geliyor. Kendisi Ali’ye yaklaştı ve ona Mumbai’ye uçak bileti teklif etti ve hatta 30 Haziran 2021’de kalp krizi nedeniyle son nefesini veren babası Sewak Ram’ın ölümünün ikinci yıldönümünde Hacı Ali Dergahında teklif etmesi için ona “Chadar” verdi.

“Babam hiç uçakla seyahat etmedi. Ancak bir gün hep uçakla seyahat etmeyi dilemişti. Ben onun dileğini yerine getiremeden, cennetteki meskenine doğru yol aldı. “Babam her zaman fakirlere ve mali kriz yaşayanlara yardım etti” dedi.

Böylece Pankaj, fakir bir adamın uçakla seyahat etmesine yardım etmeye karar verdi. Kapsamlı bir aramadan sonra, varoşlarda yaşayan ve sekiz kişilik ailesini desteklemek için hız şoförü olarak çalışan Sajjan Ali’yi öğrendi.

Pankaj, evinde Ali’ye bizzat yaklaştı. Ali ilk başta bunun bir tür şaka olduğunu düşündü, ancak aslında uçakla Mumbai’ye gideceğini öğrenince çok sevindi.

Pankaj, Sajjan Ali’ye fotoğrafları tıklamak için bir android telefon ve Haji Ali Dergahında sunulmak üzere bir chadar bile verdi. Pankaj, 30 Haziran’da uçak biletleriyle Ali’nin evine geldiğinde, yerel halk orada toplandı ve nezaketini takdir etti.

Pankaj, Sajjan Ali’yi havaalanına bile götürdü.

“Uçakları sadece gökyüzünde gördüm ve rüyalarımda bile bir gün uçağa bineceğimi hayal bile edemezdim. Buna ek olarak, uzun süredir devam eden dileklerimden biri, şu anda gerçekleşen Hacı Ali Dergahı’nı ziyaret etmek için Mumbai’ye gitmekti” dedi.

Pankaj, uzun süredir fakir kanser hastalarına yardım ediyor ve hizmetleri için çok sayıda ödül aldı.