BJD, 2024 genel seçimleri öncesinde parti çalışanlarına yönelik eğitim programına başlıyor

yasemin

Member
Odisha’daki iktidardaki Biju Janata Dal (BJD) hükümeti, parti çalışanlarına yönelik 37 günlük eğitim programına Pazartesi günü Bhubaneswar’daki genel merkezinde başladı.

Parti başkan yardımcısı Debi Prasad Mishra, BJD’nin seçmenleri yeniden etkilemek için çevrilmemiş taş bırakmayacağını söyledi. (Debi Prasad Mishra)

Gelecek yılın Mart ayında eyalette yapılacak Meclis seçimleri sırasında, hükümetin son 23 yıldaki başarılarına ve aynı zamanda amiral gemisi programları hakkında farkındalık yaratılmasına özel olarak odaklanılacak.

Pazartesi günü Cuttack, Chowdwar, Jagatsinghpur, Hinjilikatu ve Bhanjanagar seçim bölgelerinden 200 işçiye eğitim verildi.

“Slaytlar ve posterler kullanılarak, her seçim bölgesinden işçilere Biju Swasthya Kalyan Yojana ve hükümet destekli yaşlılık aylığı gibi temel hükümet programları hakkında özel ayrıntılar aktarıldı. Kalia planı 2019 genel seçimlerinde önemli bir ön anket programı olsa da bu sefer daha çok Biju Swasthya Kalyan Yojana’ya odaklanıyoruz çünkü bunun seçimlerde oyunun kurallarını değiştirebileceğini kanıtlayabileceğini fark ettik.” dedi. Partinin Başkan Yardımcısı Debi Prasad Mishra.

Ayrıca şunu okuyun: İlk anket heyecanının ortasında Naveen Patnaik, BJD liderlerinden faaliyetlerini düzene koymalarını istedi

15 Ağustos 2018’de başlatılan Biju Swasthya Kalyan Yojana, tıbbi acil durumlarda ailelere mali koruma sağlamayı ve sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı amaçlayan kapsamlı bir sağlık sigortası planıdır.

“Eğitimli personel en az 20 haneye ulaşacak ve hükümetin amiral gemisi programları hakkında farkındalık yaratacak. Odisha son 23 yılda çok şey başardı ve seçmenlerin bunun konusunda bilinçlendirilmesi gerekiyor” dedi Mishra.

Önümüzdeki 36 gün boyunca devam edecek eğitimlerde üst düzey yöneticiler, çeşitli departmanlardan uzmanlar, ekonomistler ve politika uzmanları eğitim verecek.

“Gelişme odak noktamızdır ve başarı da izlenir. Mishra, eğitilecek olanlar diğerlerini duyarlı hale getirecek ve odak noktamız tüm hanelere ulaşmaktır” dedi.