Cong, BHU için bir yürütme konseyi kurulması çağrısında bulundu

yasemin

Member
Varanasi şehir başkanı Raghavendra Chaubey liderliğindeki Kongre üyelerinden oluşan bir heyet, Salı günü Banaras Hindu Üniversitesi'nin (BHU) baş gözetmenine, üniversitenin yönetim kurulunun en kısa zamanda kurulmasını talep eden bir memorandum sundu.

Bir Kongre heyeti, BHU genel merkezinde BHU Baş Profesörü Prof. Shiv Praksh Singh'e bir memorandum teslim etti. (HT fotoğrafı)

Ayrıca heyet, kardiyolog Prof. Om Shankar'ın IMS-BHU Sir Sundar Lal Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nün iyileştirilmesi yönündeki talebinin yerine getirilmesini istedi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz oyunu izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Parti şehir birimi başkanı Chaubey, Kongre heyetinin, Rektör Yardımcısı Prof Sudhir Jain ile görüşmeyi kabul ederek BHU genel merkezine geldiğini söyledi. Ancak rektör yardımcısı bilgi vermeden delegasyonla görüşmeyi reddetti ve ardından Kongre liderleri mektubu BHU savcısı Prof Shiv Prakash Singh'e teslim etti.

Chaubey, BHU Yürütme Konseyi'nin uzun süredir oluşmadığını, bunun da çeşitli çalışmaları etkilediğini söyledi. Bu nedenle Üniversite Yönetim Kurulunun oluşturulması yönünde olumlu tedbirlerin bir an önce alınması gerekmektedir.

Chaubey, BHU'nun küresel öneme sahip bir eğitim kurumu olması nedeniyle birçok eyaletten hastaların tedavi için IMS-BHU Sir Sundar Lal Hastanesi'ne gelmesini talep ettiklerini, kardiyolog Prof Om Shankar'ın kardiyoloji bölümünün iyileştirilmesine yönelik tüm taleplerinin yerine getirilmesini talep ettiklerini söyledi. tanışmak.

Chaubey, Kongre delegasyonunun, Prof Om Shankar'ın hareketini desteklemek için öğretmenlere ve personele yayınlanan bildirimin derhal geri çekilmesini talep ettiğini söyledi.

Mutabakat Uttar Pradesh Kongre Komitesi başkanı Ajay Rai tarafından imzalandı. Kongre heyetinde şehir birim başkanı Chaubey, bölge birim başkanı Rajeshwar Singh Patel, BHU Mezunlar Derneği başkanı ve kıdemli Kongre lideri Anil Srivastava, Fasahaat Hussain Babu, Dr. Rajesh Gupta, Vinod Singh, Avukat Ansari, Arun Soni, Pramod Verma, Rana Rohit, Murari Yadav, Ashish Patel, Muhammad Ujjair, Suman Anand, Sambhu Kannaujiya, Rehan, Achay, Atul, Swarnjit ve diğerleri öne çıkan isimlerdi.