Gorakhpur’da bir kürek koçluk merkezi inşa ediliyor

yasemin

Member
Gorakhpur’daki Ramgarh Tal Su Sporları Kompleksi’nde Ulusal Kürek Şampiyonası’nı düzenledikten sonra, burada Veer Bahadur Singh Spor Koleji’nde Kürek Koçluğu Merkezi’ni açma planları yapılıyor.

(yalnızca açıklama amaçlı kaynak fotoğraf)

Eğitim, Ramgarh Gölü’ndeki su sporları kompleksinde düzenlenecektir.

Gelişmelere aşina olan yetkililerin söylediğine göre, Hindistan Kürek Federasyonu Çarşamba günü eyalet hükümetine bir teklif sundu ve eyalet hükümeti bunu onayladı.

Ramgarh Gölü yakınında bir kürek eğitim merkezinin, Başbakan Yogi Adityanath’ın gerçeğe bir adım daha yaklaşan iddialı projelerinden biri olduğunu söylediler.

Gorakhpur’daki CM Depo Ofisi, Başbakan Yardımcısı Brajesh Pathak’ın Çarşamba günü Lucknow’da Hindistan Kürek Federasyonu Başkanı Raj Laxmi Singh’den bir teklif aldığını doğruladı.

Federasyon, Gorakhpur’daki Ramgarh Gölü Su Sporları Kompleksi’nde Ulusal Kürek Şampiyonası’na başarıyla ev sahipliği yaptığı için UP hükümetine saygılarını sundu ve bunun Gorakhpur ve doğu Uttar Pradesh’te su sporları için yeni fırsatlar ve kapsam açtığını söyledi.

Resmi kaynaklar, Hindistan Kürek Federasyonu’nun UP hükümetine iki teklif sunduğunu doğruladı. Birincisi, Veer Bahadur Singh Spor Koleji’nde erkek ve kadın adaylar için ayrı akademik kurslar sunmaktır ve her grup 21 öğrenciden oluşmalıdır.

İkinci öneri, Hindistan Spor Otoritesi’nin (SAI) desteğiyle Ramgarh Gölü su sporları kompleksini daha da geliştirmekti.

UP Kürek Derneği Sekreteri Sudheer Sharma, Başkan Yardımcısı Harish Sharma ve Rakesh Shukla, Başbakan Yardımcısı ile bir araya gelerek teklifi görüştü.

UP Kabine Spor Bakanı Gireesh Chandra Yadav ve Ek Baş Sekreteri Navneet Sehgal’in Gorakhpur’da bir kürek eğitim merkezi için bir taslak hazırlamış olmaları dikkat çekicidir.