IIT Madras fakültesi, Varanasi’deki lise öğrencilerine eğitim verecek

yasemin

Member
: IIT Madras fakültesi şimdi “Project Vidya Shakti” kapsamında Varanasi’deki devlet ilkokullarının öğrencilerine eğitim verecek. Bu bağlamda, yakın zamanda HTE Madraları ile Varanasi’de Temel Eğitim Bakanlığı arasında bir anlaşma imzalandı. Bu “akıllı” çevrimiçi kurslar büyük olasılıkla 15 Nisan’da başlayacak.

(resim için resim)

Bir basın açıklamasına göre, IIT Madras’taki öğretmenler Varanasi hükümetinin üst düzey ilkokullarında 6-8. sınıf öğrencilerine eğitim verecek. Çevrimiçi dersler, 100 okulda bir pilot proje olarak başlayacak ve çocuklara diğer şeylerin yanı sıra matematik, bilim ve İngilizce öğretecek.

Temel Shiksha Adhikari Arvind Pathak, IIT Madras ile IIT öğretmenlerinin Varanasi devlet okullarından 6 ila 8. sınıf öğrencilerine eğitim vereceği bir anlaşma imzalandığını söyledi. Okul saatlerinden sonra tüm derslerin online olarak çalışacağını sözlerine ekledi.

Blok Eğitim Sorumlusu Shashikant Srivastava, Varanasi’deki 70 lise ilkokulunun halihazırda akıllı sınıflarla donatıldığını ve şu anda IIT Madras aracılığıyla 30 okulu akıllı sınıflarla donatma sürecinin sürdüğünü söyledi.

IIT Madras, her okulda teknik destek koordinatörü olarak yerel bir gençliğe sahip olacaktır. Basın açıklamasına göre, bu aynı zamanda 100 kişilik istihdam yaratacak ve masrafları HTE Madras tarafından karşılanacak.

Yogi Adityanath liderliğindeki UP hükümeti, devlet okullarını manastır okullarıyla rekabet etmeye çalışıyor. Bu süreçte ilköğretim ve lise binaları süslenip yeniden tasarlandı. Akıllı sınıflar artık çoğu okulda kuruldu.