Kerala oyuncusu Vinayakan, Oommen Chandy’ye karşı aşağılayıcı sözler söyledi ve eleştiriyle karşı karşıya

yasemin

Member
Malayalam oyuncusu Vinayakan, Salı günü Bengaluru’da özel bir hastanede hayatını kaybeden eski Başbakan Oommen Chandy’ye karşı aşağılayıcı sözler söylediği iddiasıyla Perşembe günü halkın yoğun tepkisiyle karşılaştı.

Oyuncu Vinayakan (Facebook)

O zamandan beri Facebook hesabından silinen bir Haberda Vinayakan’ın “Oommen Chandy kimdir?” dediği duyuldu. Neden onun için üç gün (yas) var? O öldü, şimdi ne yapalım? Medyaya durmasını söylüyorum (haber). Onun iyi bir adam olduğunu düşünebilirsiniz ama ben öyle düşünmüyorum. Karunakaran’a ne yaptığını biliyorsun, o yüzden dur ve uzaklaş.”

Bir gençlik kongresi lideri, Koçi’deki aktör hakkında şikayette bulundu.

Birçok kişi, Vinayakan’ı 2004-2006 ve 2011-2016 yıllarında iki kez eyalet başbakanı olarak görev yapan kıdemli kongre liderine “hakaret etmekle” eleştirdi. Chandy, 79 yaşında Bengaluru’da kanserden öldü. Devlet kabinesinde dört kez görev yaptı ve 53 yıl üst üste aynı seçim bölgesinden seçilme rekorunu elinde tutuyor.

Milyonlarca insan, başbakan olarak görev yaptığı süre boyunca sıcak, misafirperver ve cana yakın buldukları adama saygılarını sunmak için Perşembe günü Thiruvananthapuram’dan Kottayam’a sokaklara döküldü. Son ayinleri öğleden sonra Puthuppally’deki St George Ortodoks Kilisesi’nde gerçekleşti.

• YAZAR HAKKINDA

Vishnu Varma, Hindustan Times için Kerala’dan haber yapan Yardımcı Editördür. Daha önce The New York Times, Haberler ve The Indian Express için çalışmış, hem basılı hem de dijital platformlarda yazar olarak 10 yıllık deneyime sahiptir. Politika, suç, sosyal eleştiri ve çevrenin kesiştiği noktada uzun formatlı raporlarda uzmandır. …ayrıntılı olarak görün