La Martinière College: Div Komiseri, okul müdürleri için zamanında seçim süreci çağrısında bulunuyor

yasemin

Member
şans eseri Bölüm Komiseri Roshan Jacob, La Martinière Koleji’nin mevcut müdürünün görev süresinin Aralık 2023’te sona erdiğini belirtti. Ancak ne kolej ne de idareden sorumlu komite, bu yıl 2 Şubat ve 1 Haziran’da bu konuyla ilgili mektuplar göndermelerine rağmen yeni bir müdür atama sürecini başlatmadı.

Roshan Jacob (HT fotoğrafı)

“Müdüre, mümkün olan en kısa sürede yeni bir müdür atamak için kolejin yerel yönetim kurulunu bir toplantı toplaması talimatı verildi. Yerel yönetim kurulunun önerilerinin, seçici kurul toplantısının kurallara uygun olarak yapılması ve gazetelerde uygun ilanların yayınlanması, seçici kurulun oluşturulması gibi seçimle ilgili tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından sunulması bekleniyordu. ve röportajlar yürütüyorum,” dedi Jacob.

Jacob’ın mektubuna göre, Uttar Pradesh Hükümeti Baş Sekreteri, Hukuk ve Hukuk Danışmanı ile Lucknow Martin Yardım Kuruluşları Mütevelli Heyeti’ne, altı aydan uzun bir süre geçmesine rağmen bu konuda ilerleme veya güncelleme konusunda herhangi bir bilgi sağlanmadığı bilgisi verildi.

“Bu durum tatmin edici değil. Bu nedenle, lütfen Baş Sekretere, Hukuk Müşavirine, Uttar Pradesh Hükümetine ve Lucknow Martin Yardım Kuruluşları Mütevelli Heyeti’ne bu konuda sizin seviyenizde gerçekleştirilen eylemlere ilişkin derhal güncellenmiş bilgiler sağlayın. Ayrıca bir kopyasını da ofisimize gönderin” deniyordu mektupta.

Müdür Carlyle McFarland şöyle yanıt verdi: “Karar komitenindir. Mütevelli heyetine ve komiteye 18 Ocak 2023’te bir yıllık fesih bildirimi verdim.”

Komiserin müdüre yazdığı mektupta ayrıca, Lucknow’daki La Martiniere Koleji’ndeki mevcut müdürün görev süresi boyunca mali usulsüzlüklerle ilgili alınan bilgilerin bir kopyasının Lucknow Bölge Sulh Hakimi Suryapal Gangwar’a gönderildiği belirtiliyor. Bu süreye ait kayıtlar saklanmalı ve kendisine teslim edilmelidir.

Bu, daha sonra Lucknow’daki La Martinière Koleji Yöneticilerine sunulacak olan daha ileri karar ve soruşturma için kolejin yerel komitesine daha sonra değerlendirme ve sunum yapılmasına olanak tanır.

Müdür McFarland şunları söyledi: “Bu konu komite başkanıyla görüşülecek. O zamana kadar asılsız iddialar hakkında yorum yapamam.” Komite başkanı Yargıç AR Masudi, Yargıtay’ın en kıdemli yargıcıdır.