Mahashivratri, Baba Kashi Vishwanath Tapınağı'nda ritüeller 36 saat boyunca canlı yayınlanacak

yasemin

Member
Shri Kashi Vishwanath Temple Trust, 8 Mart'ta Mahashivratri vesilesiyle çeşitli sosyal medya platformlarında Baba Kashi Vishwanath Tapınağı Sanctum Sanctorum'unun 36 saat kesintisiz canlı yayınını düzenledi. Canlı yayın, 8 Mart'ta Baba Kashi Vishwanath'ın 'Mangla Arti' şarkısıyla başlayacak ve 9 Mart'taki 'Bhog Aarti' zamanına kadar devam edecek.

Geçen yıl Mahashivratri sırasında yaklaşık 8 lakh adanmış tapınağı ziyaret etmişti. (PTI dosyası)

Shri Kashi Vishwanath Temple Trust Başkanı Vishwa Bhushan Mishra, Baba Kashi Vishwanath'ın Sanctum Sanctorum'unu çeşitli sosyal medya platformlarında canlı yayınlamanın yanı sıra, etkinliğin DTH'de canlı olarak yayınlanması için de çaba gösterileceğini söyledi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Mishra, 36 saat boyunca devam eden bu canlı yayının sosyal medyada Shri Kashi Vishwanath Temple Trust ve Shri Kashi Vishwanath Dham kanallarında yayınlanacağını söyledi. Ayrıca tapınağın dışındaki ve tapınak içindeki LED TV'lerden de canlı yayınlanacak.

Geçen yıl Mahashivratri sırasında yaklaşık 800.000 adanmışın tapınağı ziyaret ettiğini söyledi. Bu sefer sayının 10 lakh'ı geçmesi muhtemel dedi. Kıdemli adananlar ve divyanglar için özel düzenlemeler yapıldı. Tapınak yönetimi Godaulia ve Maidagin'den Shri Kashi Vishwanath Tapınağı'na kadar 10 elektrikli araba ve 5 golf arabası işletecek. İçme suyu, tıbbi yardım vb. olanaklar da mevcut olacaktır.

Baba Kashi Vishwanath'ın Canlı Darshan'ı

Varanasi Smart City Limited, Assi Ghat, Dashashwamedh Ghat, Varanasi Cantt Tren İstasyonu ve diğer önemli noktalara kurulan LED ekranlarda Baba Kashi Vishwanath Temple Sanctum Sanctorum'un canlı darshan'ını yayınlayacak. Varanasi Akıllı Şehir Komiseri/Başkan Kaushal Raj Sharma, uğurlu Mahashivratri vesilesiyle şehrin ziyaretçileri ve adanmışlarının aynı zamanda Şehirdeki ana Mahashivratri bölgelerine kurulan LED ekranlar aracılığıyla Shri Kashi Vishwanath Tapınağı Sanctum Sanctorum'un darshanının keyfini çıkarabileceklerini söyledi.