Netflix Cihaz Tanımlama Nasıl Yapılır ?

Canberk

Global Mod
Global Mod
Netflix Cihaz Tanımlama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Netflix'in cihaz tanımlama özelliği, kullanıcıların Netflix hesaplarına erişim yetkisi olan cihazları belirlemesine olanak tanır. Bu özellik, hesabınızı güvende tutmak ve izleme alışkanlıklarınızı kontrol altında tutmak için oldukça önemlidir. Netflix, hesabınızın yetkisiz erişimini engellemek için cihaz tanımlama işlemini sunar. İşte Netflix cihaz tanımlama adımları:

1. Netflix Hesabınıza Giriş Yapın:

İlk adım olarak, Netflix hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Tarayıcınızı açın ve Netflix'in resmi web sitesine gidin. Ardından, kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.

2. Hesap Ayarlarına Erişin:

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil simgenize tıklayın. Açılan menüden "Hesap" seçeneğine tıklayarak hesap ayarlarına erişin.

3. Cihaz Tanımlama Bölümüne Gidin:

Hesap ayarlarına girdikten sonra, sayfanın alt kısmında "Cihazlarınız" başlığını göreceksiniz. Bu başlık altında "Cihazlarınızda İzleyebilirsiniz" bağlantısına tıklayın.

4. Cihazları Tanımlayın:

"Cihazlarınızda İzleyebilirsiniz" sayfasında, hesabınıza daha önce giriş yapmış ve cihaz tanımlaması yapılmış olan tüm cihazları göreceksiniz. Buradan, tanımlamak istediğiniz cihazları seçebilir veya yeni cihazlar ekleyebilirsiniz.

5. Cihazları Onaylayın:

Cihazlarınızı seçtikten sonra, "Onayla" veya "Tanımla" gibi bir butona tıklayarak seçtiğiniz cihazları hesabınıza tanımlayın. Bu adım, hesabınızın belirlenen cihazlar dışındaki erişimleri kısıtlamasını sağlar.

6. Değişiklikleri Kaydedin:

Son olarak, yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için sayfanın en altında bulunan "Değişiklikleri Kaydet" veya benzeri bir butona tıklayın. Bu adım, cihaz tanımlama işlemini tamamlayarak hesabınızı güvence altına alır.

Netflix cihaz tanımlama işlemi bu kadar basittir! Hesabınızı güvende tutmak ve yetkisiz erişimleri engellemek için düzenli aralıklarla hesabınızdaki cihazları kontrol etmeniz önerilir. Ayrıca, hesabınıza yetkisiz erişim olduğunu düşünüyorsanız, hemen şifrenizi değiştirerek ek güvenlik önlemleri alabilirsiniz.