Odisha, 70.000 kadın SHG üyesinin üniforması için ₹1.000'i duyurdu

yasemin

Member
Odisha hükümeti bunu Cuma günü duyurdu ₹Üniforma için Kadın Kendi Kendine Yardım Grubu'nun (SHG) her biri 1.000 ila 70 lakh üyesi ve ₹Her biri 2.000 ila 1,5 lakh SHG İcra Komitesi ve Blazer Yönetim Komitesi üyesi. Hükümet para harcayacak ₹Üniforma ve blazerler için 730 crore.

Odisha Başbakanı Naveen Patnaik. (Dosya)

Başbakan Naveen Patnaik liderliğindeki hükümetin hamlesi, bu yıl Nisan ayında eyalet Meclisi ve Lok Sabha için eş zamanlı yapılacak seçimlerden önce geldi.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Kabine de bunu açıkladı ₹Kültürel kalıntıların korunması ve canlandırılması için miras ve anıtların ve turistik yerlerin entegre geliştirilmesi kapsamında 159 antik tapınak ve anıtın geliştirilmesi için 1.412,79 crore. Para, anıtların estetik açıdan hoş, erişilebilir ve bilgilendirici hale getirilmesi ve bunların kamu tesisleri ve altyapısıyla donatılması için kullanılacak.

Kabine ayrıca aylık Rs tutarında yardım sağlamaya karar verdi. 'Mukhyamantri Baristha Bunakar ve Karigara Sahayata Yojana' yönetimindeki yaklaşık 1,5 lakh dokumacıya ve vasıfsız işçiye/zanaatkarlara ayda 2.000. Program kapsamında ₹40-80 yaş grubundaki dokumacılara/zanaatkarlara ve 50-80 yaş grubundaki dokumacılara/zanaatkarlara her ay 2.500 bağış yapılacak.

Kabine ayrıca Gram Rozgar Sevaks'tan doğrudan işe alım ve terfi yoluyla 6.794 gramlık panchayatlarda 7.142 muhasebeci ve veri giriş personelinin işe alınmasına karar verdi.

7.142 Muhasebeci ve Veri Giriş Operatörü pozisyonundan yüzde 70'i, Odisha Ast Personel Seçim Komisyonu tarafından yürütülen bir sınav yoluyla işe alınacak, onaylanan pozisyonların yüzde 30'u ise uygun Gram Rojgar Sevak'lar aracılığıyla doldurulacak.

Kabine, bölge tahsildarlarının idari onay yetkilerinin genişletilmesine karar verdi ₹Panchyati Raj Departmanı projesi için 50 lakh ila Rs 1 crore. Aynı şekilde başmühendis yardımcıları, kıdemli mühendisler ve kıdemli mühendislerin teknik yaptırım yetkileri de genişletildi. ₹10 lakh, ₹1 crore ve ₹Sırasıyla 4 crore