Pijush Kanti Biswas, TMC Tripura’nın Başkanı olarak istifa etti

yasemin

Member
Tripura tarafının Trinamool Kongresi (TMC) Başkanı Pijush Kanti Biswas, Salı günü kişisel sorunları gerekçe göstererek istifasını açıkladı.

Parti lideri Mamata Banerjee ve Genel Sekreter Abhishek Banerjee’ye teşekkür etti. (Piyush Kanti Biswas | Twitter)

“İşbu vesileyle, Tripura Pradesh Trinamool Kongre Komitesi Başkanı ve asli üyeleri olarak istifamı duyuruyorum. Biswas’ın AITMC şefi Mamata Banerjee’ye yazdığı mektupta, lütfen aynısını kabul edin” yazıyor.

Ayrıca parti lideri ve genel sekreteri Abhishek Banerjee’ye parti lideri olarak atandığı için teşekkür etti.

Ayrıca okuyun: Eski Kongre Başkanı Pijush Kanti Bis, TMC Tripura başkanlığına seçildi

“Bazı kişisel sorunlarımdan dolayı son aylarda organizasyona yeterince zaman ayıramadım. Bazı ailevi meseleler var. Hiçbir şey üzerinde çalışmadan parti başkanlığını yapmak iyi değil. Bu nedenle istifa etmeye karar verdim” dedi.

Biswas, bir sonraki siyasi rotasını henüz açıklamadı.

“Henüz hiçbir şeye karar vermedim. Az önce istifa mektubumu gönderdim. Bir karar olduğunda siz (medya temsilcileri) bilgilendirileceksiniz” dedi.

Tripura Yüksek Mahkemesi’nin kıdemli bir savunucusu olan Biswas, 2019’da başkan vekili olarak atandı ve iki yıl sonra görevden alındı, ardından kendi partisi Tripura Demokratik Cephe’yi (TDF) kurmak için partiden ayrıldı.

Daha sonra geçen yıl TMC’ye katıldı.