Priyanka ve Dimple, Varanasi'de bir tanıtım turu düzenleyerek seçmenlere Rai'ye oy vermeleri çağrısında bulundu

yasemin

Member
Kongre genel sekreteri Priyanka Gandhi Vadra ve Samajwadi Partisi lideri Dimple Yadav Cumartesi günü Varanasi'de bir tanıtım gezisi düzenledi. Varanasi'den HİNDİSTAN bloku adayı Uttar Pradesh Kongre Komitesi başkanı Ajay Rai için kampanya yürütüyorlardı.

Priyanka Gandhi, Dimple Yadav ve Ajay Rai Cumartesi günü Varanasi'deki seçim mitinginde. (HT fotoğrafı)

Tanıtım gezisi başlamadan önce her iki siyasetçi de buradaki Baba Kaal Bhairav tapınağında Baba Kaal Bhairav'a dua ederek dua etti. Onlara eşlik eden Rai de onlara dua etti.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Bunun ardından roadshow'un başladığı Durga Kund'a ulaştılar.

Kongre ve SP işçileri ile onların destekçileri tanıtım gezisine çok sayıda katılarak her iki siyasetçiyi de memnuniyetle karşıladılar. Priyanka ve Dimple, ellerini kavuşturarak tezahürat yapan kalabalığın selamlarını kabul etti.

Karşılama jesti olarak her iki lidere de çiçekler ve gül yaprakları yağdırılırken, birçok kişi “Akhilesh Yadav Zindabad” ve “Rahul Gandhi Zindabad” gibi sloganlar attı.

Sıkı güvenlik önlemleri altında tanıtım turu yavaş yavaş Lanka'daki Mahamana Pt Madan Mohan Malviya ji'nin heykeline doğru ilerledi. BHU kapısındaki Mahamana heykelinin önünde araçtan başlarını eğdiler. İşçiler de buradaydı ancak konvoy travma merkezinde durduruldu.

Bir SP liderine göre Dimple Yadav, başka bir seçim manifestosuna katılmak zorunda olduğu için havaalanından ayrıldı. Travma merkezinin yakınından Priyanka Gandhi ve Rai, Priyanka Gandhi ve Rai'nin Sant Guru Ravidas Ji Maharaj için dua ettiği Sant Ravidas Tapınağına gittiler.

SP ve Kongre çalışanları, 'Akhilesh Yadav Zindabad' ve 'Rahul Gandhi Zindabad' gibi sloganların arasında Haberin Detaylarıda çalan 'Sapa Aai Re' gibi sloganlar ve rakamlar atarak heyecan yarattı.