Punjabi Koleji Burs Kesintisi: Protestocular Sağlık Bakanı’nın konutuna doğru yürüyor

yasemin

Member
Patiala

Punjabi Üniversitesi Bachao Morcha bayrağı altındaki öğrenci dernekleri, öğretim ve öğretim dışı personel ve emeklilerden oluşan protestocular, üniversitenin yıllık maaşında artış talep ediyorlar. €164 crore €360 milyon. (HT fotoğrafı)

Punjabi Üniversitesi Patiala’nın yıllık maaşındaki kesintiye karşı protesto, ajitatörlerin Pencap Sağlık Bakanı Balbir Singh’in konutuna yürümesiyle Perşembe günü 11. gününe girdi.

Punjabi Üniversitesi Bachao Morcha bayrağı altındaki öğrenci dernekleri, öğretim ve öğretim dışı personel ve emeklilerden oluşan protestocular, üniversitenin yıllık maaşında artış talep ediyorlar. €164 crore €360 milyon.

Bir basın açıklamasında Morcha, hiçbir Pencap hükümeti temsilcisinin onlarla konuşmaya istekli olmadığını söyledi. Tüm Hindistan Öğrenci Federasyonu’ndan Varinder Khurana, hükümetin Bhagat Singh’in çizdiği yolu takip etmek için sahte bir iddia yarattığını iddia etti.

Emekliler Birliği temsilcisi Balwinder Singh Tiwana, üniversitenin bütçe açığıyla ilgili endişelerini dile getirdi ve yıllık maaşlardaki kesintiyi kınadı.

Protestoculara bakanın evde olmadığı bilgisi verildiğinde sokağı kapattılar ve bir dharna düzenlediler. Daha sonra üniversitenin yıllık hibesini artırmak için bir muhtıra sundular. €360 crore ve borcundan feragat.