Sangam kasabasındaki Tata Bhawans, Temmuz ayından itibaren yeni beceri kursları sunacak

yasemin

Member
Prayagraj'daki Endüstriyel Eğitim Enstitülerinde (ITI'ler) kurulan iki yeni Tata Bhawan'ın, öğrencilerin ve potansiyel işverenlerin ileri düzey beceri gereksinimlerini karşılaması ve aynı zamanda teknoloji merkezi olarak işlev görmesi bekleniyor. Katra ve Naini'deki bu merkezler aynı zamanda büyük ölçekli endüstriler ve mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeler (MSME'ler) için mükemmeliyet merkezleri olarak da hizmet verecek.

Katra, Prayagraj'da Tata Center'ın faaliyete geçeceği yeni bina (HT Fotoğrafı)

maliyetiyle inşa edildi ₹Prayagraj Devlet Marangozluk ve Endüstriyel Eğitim Enstitüsü müdürü Himanshu Dwivedi, bu iyi donanımlı merkezlerin her birinin maliyetinin ₹ 4 crore olduğunu ve Temmuz 2024'ten itibaren eğitim sunacağını söyledi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

İki merkez, küresel bir mühendislik ve dijital hizmetler şirketi olan Tata Technologies ile Uttar Pradesh (UP) hükümeti arasında imzalanan 10 yıllık Mutabakat Zaptı (MoU) uyarınca kuruldu.

Amaç, yüksek sosyal etkiye sahip projeler tasarlama ve uygulama girişiminin bir parçası olarak eyaletin 75 ilçesinde devlete ait 150 ITI'yi modernize etmek ve hükümetin ulus inşa etme çabalarını tamamlamaktır.

Toplam yatırımla ₹Bu 4.887 crore ITI yükseltme projesinde, bu merkezler mevcut ITI arazilerinde iyileştirilecek ve burada UP hükümeti yaklaşık 10.000 metrekarelik ITI alanı geliştirecek. Modernize edilen ITI'ler, Endüstri 4.0'ın ihtiyaçlarını karşılamak için altı yeni meslek ve 23 yeni kısa süreli kurs sunacak ve ITI'lerin modernizasyonundan sonra yılda 1.20.000'den fazla öğrenciye tam kapasite eğitim verecek.

Bu girişim, endüstriyel eğitim ve öğretimi geliştirecek ve gençlerin endüstrinin ihtiyaçlarını karşılaması için daha iyi bir öğrenme ortamı yaratacaktır. İyileştirilmiş ITI'ler, fiziksel ve dijital sunumun yanı sıra istihdam edilebilirlik becerileri yoluyla tavsiye ve deneyimsel öğrenme sağlar. Ayrıca mükemmellik merkezleri olarak hareket edecekler ve ürün tasarımı konusunda kişiye özel kurslar sunarak ve sanatsal seviyelerini artırarak yerel zanaat endüstrisini teşvik edecekler.

Yetkililer, anlaşmaya göre tüm projenin maliyetinin %87'sinin Tata Technologies Limited tarafından, %12'sinin ise eyalet hükümeti tarafından karşılanacağını söyledi.

Himanshu Dwivedi, Nesnelerin İnterneti (IoT) üzerine iki yıllık kursların, üretim süreçlerinin kontrolü ve otomasyonu ile temel tasarım ve katmanlı üretime ilişkin bir yıllık kursların Temmuz ayından itibaren Tata Technologies ile işbirliği içinde yürütüleceğini söyledi.

“Tata Technologies ayrıca her Tata ITI'de eğitim vermek üzere iki eğitmen sağladı. Ayrıca bu yeni kurslarda dört ITI öğretmeni de eğitildi” diye açıkladı.