Tecavüz mağduru Tripura bölge hakimini cinsel saldırıyla suçladı

yasemin

Member
Tripura'da tecavüz mağduru 23 yaşındaki bir kişi, Dhalai'deki bir bölge ve oturum mahkemesi yargıcının, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CrPC) 164. Maddesi kapsamındaki ifadesini kaydetmek için odasına gittiğinde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti.

Kadın, CrPC'nin (Temsili Görüntü) 164. Maddesi uyarınca ifadesini kaydetmek için hakimin odasına gittiğinde hakim tarafından cinsel istismara uğradığını iddia etti.

Kocası bu konuyla ilgili şikayetini Kamalpur Barosu'na sundu ve ardından olayı araştırmak üzere Dhalai Bölge ve Oturum Hakimi Gautam Sarkar ve Baş Yargıç Satyajit Das başkanlığında üç üyeli bir heyet oluşturuldu. Panel üyeleri şikayetin yapılmasından kısa bir süre sonra hakimin ofisini ziyaret etti.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Kadın, yazılı ifadesinde ve şikayetinde, tecavüz davasındaki ifadesinin kaydedilmesi için yargıç tarafından odasına çağrıldığını söyledi.

“Odasına tek başıma gitmem istendi ve kadın polislerden dışarıda kalmaları istendi. Hakim kapıyı kapattı ve ben de benden ayağa kalkmamı istediği, bana el yordamıyla saldırdığı ve cinsel saldırıda bulunduğu olayı anlattım” dedi. HT şikayetin bir kopyasını gördü.

Ayrıca hakimi kendisini dijital tecavüze maruz bırakmakla suçladı ve daha sonra yaşadığı çileyi kocasına anlattığını, onun da durumu Kamalpur Barosu avukatlarının dikkatine sunduğunu söyledi.

Üst düzey bir polis yetkilisi, kendisiyle iletişime geçildiğinde, isminin gizli kalması kaydıyla, kadının 13 Şubat'ta evinde 26 yaşlarında bir erkek tarafından tecavüze uğradığının iddia edildiğini söyledi.

“15 Şubat'ta Kachhucherra karakoluna bir şikayette bulunuldu. Ertesi gün ifadesini almak üzere hakimin odasına gitti” dedi polis memuru.

Kamalpur Barosu avukatı Shibendra Dasgupta şunları söyledi: “Kamalpur Barosu sekreterine bir şikayette bulunuldu. Baro Başkanımız şikayeti aldı. Şikayet ek bölge sulh hakimine iletildi.”