UP Dial-112: Artık hacıların sudaki güvenliğini sağlayın

yasemin

Member
İtibarenFarhan Ahmed SıddıkiDua

İlk defa, 112 numaralı Uttar Pradesh polis teşkilatı, zor durumdaki insanlara yardım etmek için su kaynakları üzerinde gece gündüz çalışıyor. Sangam, Ganga ve Yamuna nehirlerinin kutsal sularında tekne gezisi yapan hacıların güvenliğini sağlamak için sularda Polis Müdahale Aracı (PRV) olarak motorlu tekneler konuşlandırılacak. UP 112 acil numarasındaki polis memurları şimdiye kadar sadece modernizasyon çalışmaları kapsamında tanıtılan SUV'larla seyahat ediyordu.

Motorlu tekneler sularda polisin acil müdahale aracı olarak kullanılacak. (HT fotoğrafı)

Polis yetkilileri, hacıların güvenliğini sağlamak için Jal polis personeliyle birlikte UP 112 numaralı iki teknenin konuşlandırıldığını söyledi. Teknelerde 112 acil çağrı hattındaki polis memurlarının yanı sıra dalgıçlar da hazır bulunacak. Tekne PRV'leri, polis kontrol odası aracılığıyla bir yardım çağrısı alır almaz derhal olay yerine koşacak. Hayat kurtaran ekipmanlar ve temel tıbbi malzemelerle donatılmış polis memurları, ihtiyaç sahibi insanlara mümkün olan her türlü yardımı derhal sağlayacaktır.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

Ayrıca dil engelleri, Magh Mela'da yardım arayan hacıların yardım aramasını engellemeyecektir. Polis memurları, özel bir uygulama kullanarak hacıların dilini Hintçe'ye çevirecek ve sorunlarını buna göre çözecek. Şikayetleriniz çeviriden hemen sonra işleme alınacaktır.

Dial-112 Ek Genel Müdürü Neera Rawat, Magh Mela'da Jal Polisi ile birlikte ilk kez Dial-112 motorlu tekne polislerinin görevlendirildiğinin altını çizdi. Tüm olanaklarla donatılmış motorlu tekne PRV'leri, hacıların güvenliğini sağlamak için günün her saati çalışacaktır. Polis memurları, ülke içinde ve yurt dışında çok uzak yerlerden gelen ve Hintçe dışında diller konuşan hacılara yardım etmek amacıyla çeviri uygulamasını kullanmak için özel bir eğitimden geçiyor.