Vatandaş Anketleri: Doktoradan liseye ve milyonerden orta sınıfa, hayatın her kesiminden adaylar mücadelede

yasemin

Member
ŞANS Lucknow’da belediye başkanlığı için yarışan 13 aday, yalnızca farklı siyasi yaklaşımları değil, aynı zamanda toplumumuzun farklı katmanlarını da temsil ediyor. Bazı adayların milyonlar değerinde varlıkları varken, diğerleri mütevazı bir geçmişe sahip. Bazı adaylar yüksek lisans ve üstü derecelere sahipken, ikisinin lisans derecesi bile yok.

Bazı adayların multi-milyon dolarlık serveti var, diğerleri mütevazı bir geçmişe sahip (HT Photo)

Mücadeledeki 13 yarışmacının en zengini BSP’den Shaheen Bano. Varlıkların değerini beyan etti €27.29 milyon. Uzaktaki bir saniye, net değeri olan kongre adayı Sangeeta Jaiswal. €7,2 milyon, ardından BJP adayı Sushma Kharakwal ( €2.6 crore), SP adayı Vandana Mishra ( €2,4 milyon). Yelpazenin diğer ucunda, beyan edilmiş bir servete sahip Lok Dal adayı Madhu Sen var. €3.3 lakh, 13 aday arasında en düşük olanı.

Eğitim geçmişine gelecek olursak, bağımsız aday Nalini Khanna, değerinde varlıklara sahip. €10 lakh, bir doktoradır. Doktora derecesini Lucknow Üniversitesi’nden aldı ve bu onu savaşta en eğitimli aday yaptı. Samajwadi Partisi Belediye Başkanı seçilen Vandana Mishra, Yeni Delhi’deki Jawaharlal Nehru Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler alanında MPhil’e sahiptir. Aynı şekilde, AAP adayı Anju Bhat, €80 lakh, mesleği gereği avukattır. Bu arada, MBA derecesi olan Lok Dal’dan Madhu Sen, uzmanlığını LMC’nin finansal sağlığını iyileştirmek için kullanmak istiyor.

Öte yandan, 10. sınıftan sonra okumayan bağımsız aday Manju Doharey var. Manju en az kalifiye olanıdır ve sahip olmaya değer bir servete sahiptir. €31 lakh. Başka bir bağımsız aday, Lakshmi Kushwaha, servet değerinde €43 lakh, bir ara geçiştir. Önemli bir şekilde, BJP adayı Sushma Kharakwal lisans derecesine sahipken, Kongre adayı Sangeeta Jaiswal lisans derecesi peşinde. Varlıkları olan SBSP’den Alka Pandey €3,7 milyon kişi lisans derecesine ve birinci sınıf araç filosuna sahiptir.

“En zengin olmayabilirim ama eğitimim bana şehrin nasıl geliştiği konusunda daha iyi bir fikir veriyor. Doktoramı 2003 yılında Lucknow Üniversitesi’nde (LU) tamamladım. Lucknow’u daha akıllı bir şehir haline getirmeyi planlıyorum,” dedi Nalini Khanna. Lok Dal’dan Madhu Sen, “Ben bir MBA sahibiyim. Bilgimi LMC’nin yükümlülüklerini sona erdirmek için kullanacağım. Şehrin mali ve sağlam atık yönetimini iyileştirmek için çalışacağım.”

BJP’den Sushma Kharakwal şunları söyledi: “Mezunum ama siyasi deneyimim otuz yılı aşkın bir süredir. Yıllarca yerel olarak çalıştım. Bana sadece klima odalarında kitap okuyanlardan daha fazla bilgi verdi. Nerede çalışmam gerektiğini ve hangi sorunların öncelikli olarak çözülmesi gerektiğini biliyorum.”