VIP kültürüne son verin: Assam başbakanı bakanlardan, milletvekillerinden ve hükümet çalışanlarından elektrik faturalarını ödemelerini istedi

yasemin

Member
İtibarenBiswa Kalyan Purkayastha
Assam Başbakanı Himanta Biswa Sarma Pazar günü hükümet binalarında kalan tüm bakanlardan, milletvekillerinden ve hükümet çalışanlarından 1 Temmuz'dan itibaren elektrik faturalarını ödemelerini istedi.


Assam başbakanı bunun eyaletteki VIP kültürüne son verme girişimi olduğunu söyledi. (Himanta Biswa Sarma | Facebook)

Bunun VIP kültürüne son verme girişimi olduğunu ve faturaları ilk ödeyenin kendisinin olacağını ekledi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

“Devlet yetkililerinin elektrik faturalarının vergi mükelleflerinin parasıyla ödenmesine ilişkin #VIPCulture kuralına son veriyoruz. Genel Sekreter ve ben örnek olacağız ve 1 Temmuz'dan itibaren elektrik faturalarımızı ödemeye başlayacağız. Temmuz 2024'ten itibaren tüm memurlar kendi elektrik tüketimlerini ödemek zorunda kalacaklar” diye yazdı eski Twitter hesabı olan X'te.

Ayrıca şunu okuyun: Assam, kadın öğrencilere yönelik burs programını onayladı; CM, çocuk yaşta evliliklere son verilmesi gerektiğini söylüyor

Sarma, devletin elektrik faturalarını düşürmeyi hedeflediğini söyledi ₹Alt gelir grubu üyelerinin yararına birim başına 1.

“Faizi düşürmek istiyoruz” ₹Gelecek yılın nisan ayına kadar birim başına 1 rupi, gelecek yıl da birim başına 50 kuruş daha kesinti yapacağız” dedi.

Assam hükümeti, elektrik tasarrufu çabalarının bir parçası olarak, akşam 20.00'den sonra tüm devlet dairelerinde otomatik elektrik kesintisi uygulamaya karar verdi.

“Elektrik tasarrufu sağlamak için Başbakanlık ve İçişleri ve Maliye Bakanlığı hariç tüm devlet dairelerinde elektriğin saat 20.00'de otomatik olarak kesilmesi yönünde bir girişim başlattık. Bu tedbir halihazırda eyalet genelinde 8.000 devlet dairesi ve okulda yürürlüktedir” dedi.


Haberler / Şehirler / Diğer şehirler / VIP kültürüne son verin: Assam başbakanı bakanlardan, milletvekillerinden ve hükümet çalışanlarından elektrik faturalarını ödemelerini istedi