Yargıç Siddharth Mridul, Manipur Yüksek Mahkemesinin 7. Baş Yargıcı olarak yemin etti

yasemin

Member
Yargıç Siddharth Mridul, Cuma günü Imphal’daki Raj Bhavan’da Vali Anusuiya Uikey tarafından Manipur Yüksek Mahkemesinin 7. Baş Yargıcı olarak yemin etti.

Yargıç Siddharth Mridul, Cuma günü Imphal’da düzenlenen yemin töreni sırasında.

Yemin törenine Manipur Başbakanı Nongthombam Biren Singh, bakanlar kurulu, MLA’lar ve üst düzey sivil ve eyalet polis memurları ve devletin diğer ileri gelenleri katıldı.

“Geldiğimden beri gördüklerime göre kendimi harika hissediyorum. Sessiz, sakin ve harika bir yer. Burada verimli bir dönem geçirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

61 yaşındaki yargıç, Delhi’deki Hindu Koleji’nden mezun oldu ve Yüksek Lisans eğitimini 1986 yılında Delhi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kampüs Hukuk Merkezi’nde tamamladı. Aynı yılın 24 Temmuz’unda Delhi Barosu’na kaydoldu.

Konuya aşina kişilerin söylediğine göre, kariyeri boyunca Delhi Yüksek Mahkemesi ve diğer prestijli mahkemeler ve mahkemeler de dahil olmak üzere orijinal hukuk ve temyiz yargı bölgelerinde avukatlık yaptı.

Ayrıca Delhi HC tarafından, çocuk işçiliğinin kaldırılması ve belediye yönetmeliklerini ihlal eden yasa dışı kısıtlamaların kaldırılmasından sonra çocukların rehabilitasyonu konularını incelemek ve Safdarjung Hastanesinin verimli ve hijyenik bir şekilde işletilmesi için önlemler önermek ve izlemek üzere çeşitli komitelerin üyesi olarak atandı. ve uygulamalıdır.

Mridul, 2008 yılında Delhi HC’ye ek yargıç olarak atandı ve daha sonra 26 Mayıs 2009’da daimi yargıç oldu.

Yargıç Mridul, adının kuzeydoğu sınır eyaletindeki etnik huzursuzluğun ortasında Yüksek Mahkeme heyeti tarafından önerilmesinden üç aydan fazla bir süre sonra, 16 Ekim’de Manipur HC’nin Baş Yargıcı olarak atandı.

Biren Singh, “Olgun ve yetkin bir Baş Yargıcın atanmasının eyalete barış ve normallik getirilmesine yardımcı olacağını umuyorum” dedi.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!