Yetenek seçiminin amacı nedir ?

Iyiyurek

Global Mod
Global Mod
Yetenek SeAiminin AmacA Nedir?

GeliAmekte olan A14lkeler, yetenek seAimini kullanarak A14lkelerinin ekonomik, sosyal ve kA14ltA14rel geliAimini teAvik etmeyi amaAlamaktadAr. Yetenek seAiminin, Azellikle de eAitim sektArA14nde, Anemli bir rol oynadAAAnAn farkAndayAz. Yetenek seAiminin bu baAlamda Anemi, geliAmekte olan A14lkelerin eAitim sistemlerini gA14Alendirmesinden ve A14lkelerinin sosyal, ekonomik ve kA14ltA14rel geliAimini saAlamasAndan kaynaklanmaktadAr.

Yetenek seAiminin amacA, A14lkelerin kendi AAkarlarAnA koruyarak, Azellikle eAitim sektArA14nde, kalifiye insan gA14cA14ne sahip olmak iAin, tA14m sektArleri geliAtirmeyi amaAlamaktAr. Yetenek seAimi, A14lkelerin eAitim sisteminde uygun yeterlilik ve kalifiye insan gA14cA14 elde etmek iAin dA14zenli olarak yapAlan bir sA14reAtir. Yetenek seAiminin, A14lkelerin ekonomik ve sosyal geliAimini kolaylaAtArmak iAin Aok Anemli olduAu unutulmamalAdAr.

Yetenek seAiminin bir diAer amacA, Azellikle eAitim sektArA14nA14n A14lkelerin AAkarlarAna gAre geliAimini saAlamaktAr. Bu amaA, A14lkelerin ekonomik ve sosyal geliAimlerini desteklemek iAin Aok Anemlidir. Yetenek seAiminin, A14lkelerin ekonomik ve sosyal yararlarAna olan Anemini anlamak iAin, A14lkelerin Azellikle eAitim sektArA14nde Aok iyi nitelikli insan gA14cA14ne sahip olmalarA gerektiAini anlamak gerekmektedir. Yetenek seAiminin, A14lkelerin ekonomik ve sosyal geliAimlerini desteklemek iAin Aok Anemli olduAu unutulmamalAdAr.

SonuA

SonuA olarak, yetenek seAiminin, A14lkelerin ekonomik, sosyal ve kA14ltA14rel geliAimlerini desteklemek iAin Aok Anemli olduAu unutulmamalAdAr. Yetenek seAiminin amacA, A14lkelerin eAitim sistemlerini geliAtirmek ve AAkarlarAna uygun yeterlilik ve kalifiye insan gA14cA14ne sahip olmak iAin dA14zenli olarak yapAlan bir sA14reAtir. Bu nedenle, yetenek seAiminin Anemi, A14lkelerin ekonomik, sosyal ve kA14ltA14rel geliAimlerini desteklemek iAin Aok bA14yA14ktA14r.