Ukrayna-Haberler +++ Selenskyj acil bir karşı saldırı olasılığını dışlıyor +++

DUkrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, bu noktada Rus işgalcilere karşı bir karşı saldırı olasılığını dışladı. Perşembe günü BBC tarafından yayınlanan bir röportajda, çok fazla yaşama mal olacağı için bir saldırının şu anda kabul edilemez olduğunu söyledi.

BBC’ye göre Zelenskyj, “(Sahip olduklarımızla) ilerleyebilir ve başarılı olabiliriz” dedi. “Ama çok insan kaybederiz. Bence bu kabul edilemez.” Bu yüzden bekleyip görmeliyiz. “Biraz daha zamana ihtiyacımız var.”

ayrıca oku

Bakhmut Muharebesi: Ukraynalı askerler Rus mevzilerine top ateşliyor

Edinilen bilgiye göre röportaj, BBC gibi Eurovision News üyesi olan kamu yayıncıları tarafından Kiev’de gerçekleştirildi.

Ukrayna bahar saldırısı haftalardır bekleniyordu. Ukrayna ordusu, tanklar da dahil olmak üzere çeşitli modern Batı silahları aldı ve Ukraynalı birimler silah sistemleri konusunda eğitildi. Bu arada Rus birlikleri mevzilerini güçlü bir şekilde güçlendirdi.

Burası, üçüncü taraf içeriğini bulacağınız yerdir

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni talep ettiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek, bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Buna, GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına verdiğiniz onay da dahildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar ve sayfanın alt kısmındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.

Güncel gelişmeler canlı mesajda:

13:02 – Rusya: İngiltere’nin füze sevkiyatına uygun şekilde yanıt veriyor

Moskova’daki Cumhurbaşkanlığı Ofisi’ne göre, Rus ordusu İngiliz seyir füzelerinin Ukrayna’ya olası bir teslimatına “uygun şekilde tepki verecek”. Sözcü Dmitry Peskov, İngiltere’nin Ukrayna’ya birkaç uzun menzilli Storm Shadow füzesi sağladığına dair bir CNN raporu sorulduğunda bunu söyledi. İngiltere Savunma Bakanlığı rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

ayrıca oku

Rusya Ukrayna Savaşı

12:13 – Prigozhin: Bakhmut çevresinde karşı saldırı başladı

Rus paralı asker patronu Yevgeny Prigozhin’e göre, Ukrayna’nın uzun zamandır beklenen karşı saldırısı başladı. Prigozhin’in Telegram’daki haberine göre, Ukrayna birlikleri kanatlarda Bakhmut kasabasına doğru ilerledi. Ne yazık ki, karşı saldırı kısmen başarılı oldu. Aylardır, Prigozhin’in Wagner paralı askerleri doğu Ukrayna’daki şehir için şiddetli bir şekilde savaşıyorlar.

12:01 – Kremlin, Ukrayna’daki savaş hedeflerine “kısmen” ulaşıldığını açıkladı

Rusya, Ukrayna’yı işgal ettikten 14 ay sonra savaş hedeflerine “kısmen” ulaştığını söylüyor. Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov Çarşamba akşamı Bosna’da yayınlanan ATV kanalına verdiği röportajda, en önemli görevin Donbass’taki halkı korumak olduğunu söyledi. Peskow, “Bu görevi kısmen yerine getirmeyi başardık, ancak bunu başarmaktan hâlâ çok uzağız” dedi. Savaşın başlangıcından bu yana Rusya, Donbass’taki nüfusun sözde korunmasını saldırılarına bahane olarak kullandı ve bunun sonucunda doğu Ukrayna’nın ötesindeki alanlar uluslararası hukuka aykırı olarak işgal edildi ve ilhak edildi.

ayrıca oku

BU FOTOĞRAF RUSYA DEVLET KURUMU TASS TARAFINDAN SAĞLANMIŞTIR. [MOSCOW, RUSSIA - SEPTEMBER 24, 2022: Riot police officers detain a participant in an unauthorized rally against a partial mobilization announced by Russia's President Vladimir Putin on September 21, 2022. The Russian Armed Forces are carrying out a special military operation in Ukraine in response to requests from the leaders of the Donetsk People's Republic and the Lugansk People's Republic for assistance. Mikhail Tereshchenko/TASS]

11:28 – İngiltere, Ukrayna’ya seyir füzeleri sağlıyor

İçeriden bir kaynağa göre, İngiltere Ukrayna’ya çok sayıda uzun menzilli Storm Shadow seyir füzesi teslim etti. Bu daha önce ABD haber kanalı CNN tarafından, birkaç üst düzey Batılı hükümet yetkilisine de atıfta bulunularak bildirildi. Londra’daki Savunma Bakanlığı yorum yapmaktan kaçındı.

Geçen hafta, İngiltere liderliğindeki bir grup Avrupa ülkesi, şirketlerden Ukrayna’ya 300 km menzile sahip füze tedarik etmekle ilgilendiklerini ifade etmelerini istedi. İngiliz hükümeti Salı günü silahların teslimi konusunda nihai bir karar verilmediğini duyurmuştu. Birleşik Krallık’a ek olarak, devletler grubu Hollanda, Danimarka, Norveç ve İsveç’i de içermelidir.

09:25 – Bryansk valisi saldırı tehdidi bildirdi

Valiye göre, Ukrayna sınırındaki Rusya’nın Bryansk bölgesindeki bir petrol depolama tesisine Ukraynalı bir insansız hava aracı tarafından ateş açıldı. Alexander Bogomas, Telegram’da Klinzy kasabası yakınlarındaki saldırıda ölen veya yaralanan olmadığını söyledi. Rosneft petrol şirketine ait depoda bulunan bir tank hasar gördü. Aynı adı taşıyan bölgesel başkent, Moskova’nın yaklaşık 380 kilometre güneybatısındadır.

08:45 – Ukrayna’daki durum:

DWO_AP_Ukraine_Zoom_110523

Kaynak: İnfografik DÜNYA

08:25 – Londra: Rus ordusu tutukluları askere alıyor

İngiliz istihbarat servislerine göre, Rusya Savunma Bakanlığı şimdi Ukrayna’ya karşı saldırganlık savaşı için mahkumları topluyor. İngiltere Savunma Bakanlığı, yalnızca Nisan 2023’te 10.000 kadar mahkumun orduya katılmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Girişim yılın başından beri devam ediyor. Londra’daki kaynaklar, kampanyanın, Rus halkı arasında pek popüler olmayacak yeni bir seferberlikten kaçınırken asker sayısını artırma girişiminin bir parçası olduğunu söyledi. Wagner paralı asker grubu daha önce 2022 yazından bu yana Rus hapishanelerinde yeni savaşçılar toplamıştı. Ancak Savunma Bakanlığı ile bir anlaşmazlık sırasında Wagner erişimi kaybetti.

05:37 – CNN röportajında ​​Trump: “24 saat içinde” savaşı bitirin

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ilk kez CNN’e röportaj verdi. Trump, Ukrayna’nın mı yoksa Rusya’nın mı kazanmasını istediği sorusundan kaçındı. “Kazanmak ve kaybetmek açısından görmüyorum. Bunu (savaşı) bitirme açısından görüyorum” dedi. “Herkesin ölmeyi bırakmasını istiyorum.”

Trump, kendisinin “24 saat içinde” barışı getirebileceğini söyledi. Aynı zamanda, ABD’nin Ukrayna’ya yaptığı devasa askeri yardıma bağlı kalmaya kararlı olmak da istemiyordu.

Röportaj hakkında bilgi edinin

Her zamanki gibi kendinden emin: Eski ABD Başkanı Donald Trump

05:16 – Wagner paralı askerleri Bachmut’ta ağır baskı altına giriyor

Güç durumdaki Bakhmut kasabasında haftalarca süren yoğun çatışmalar ve tekrarlanan mevzi kayıplarından sonra, Ukraynalı birlikler arazide yeniden büyük kazanımlar elde etti. O zamana kadar başarılı olan Rus paralı asker grubu Wagner, patronları Yevgeny Prigoschin’in Çarşamba akşamı kabul ettiği gibi, giderek daha fazla baskı altındaydı.

Kendi açıklamalarına göre Ukrayna ordusu, Rus birliklerini Bakhmut yakınlarındaki yerlere çok geri püskürttü. Ukrayna ordusu komutanı Olexander Syrskyj, “Orada etkili karşı saldırılar yürütüyoruz” dedi. Ukrayna’nın doğusunda aylardır yoğun çatışmaların yaşandığı kentin bazı cephelerinde Rus birlikleri iki kilometreye kadar geri çekildi.

7 Mayıs'tan bir fotoğrafta Bakhmut şehri

7 Mayıs’tan bir fotoğrafta Bakhmut şehri

Kaynak: REUTERS aracılığıyla

Syrskyj’nin hesabına göre, Bachmut’ta konuşlandırılan Wagner muharebe birimleri, bazı bölümlerde düzenli Rus ordusu birimleriyle değiştirildi. Syrskyj, bu daha az eğitimli birimlerin artık yenildiklerini söyledi. Ancak Bakhmut için savaş devam ediyor.

Wagner paralı asker biriminin başı, Bachmut savaşında biriminin kuşatılacağından korkuyor. Prigozhin Telegram’da “Cephane eksikliği göz önüne alındığında, ‘kıyma makinesi’ şimdi ters yöne dönme tehdidinde bulunuyor” dedi. Prigozhin, “Artık, Wagner’in kanatların çökmesiyle çevrelenmesi konusunda ciddi bir tehlike var” diye yazdı. “Ve kanatlar zaten çatlamış ve ufalanıyor.”

03:41 – Brezilya, Lula’nın yorumlarından sonra dalgaları yumuşatmaya çalışıyor

Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inácio Lula da Silva’nın özel danışmanı, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy ile bir araya geldi. Bunun öncesinde Lula’nın Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü ve Kiev’de, ABD’de ve Avrupa’da huzursuzluğa neden olan ve kesin bir şekilde reddedilen saldırı savaşı hakkında yaptığı açıklamalar geldi. Eski bir dışişleri bakanı olan danışman Celso Amorim, Çarşamba günkü görüşmeden sonra Brezilya gazetesi O Globo’ya verdiği demeçte, Zelenskyy’nin Lula’nın barış için çalıştığını anladığını söyledi.

Lula, çatışmada ateşkes çağrısında bulundu ve kendisininki de dahil olmak üzere bir grup ülkenin barışa arabuluculuk yapmasını önerdi. Aynı zamanda, Ukrayna’ya silah sağlamayı reddetti, Kiev’i Rus işgalinde suç ortaklığı yapmakla suçladı ve ABD ile Avrupa’nın savaşa sponsor olduğunu söyledi.

ayrıca oku

Rus devlet kurumu Tass tarafından bu fotoğrafta gösterildiği gibi geçit törenine tek bir tank liderlik ediyor

23:00 – Kanada ve Letonya ortaklaşa Ukraynalıları eğitiyor

Kanada ve Letonya silahlı kuvvetleri Pazartesi günü Letonya’da Ukraynalı askerleri eğitmeye başladı. Kanada Savunma Bakanı Anita Anand Ottawa’da Letonyalı mevkidaşı Inara Murniece’yi ziyareti sırasında, “15 Mayıs’tan itibaren Kanada ve Letonya’nın Ukraynalı askerleri Letonya topraklarında ortaklaşa eğiteceğini duyurabilirim.”

Anand, “Ukrayna’yı birlikte desteklemeye devam etmeliyiz çünkü eylemsizliğin maliyeti askeri yardımımızın maliyetinden çok daha fazla” dedi. Kanada, Ukrayna’yı öncelikle mali, askeri ve insani yardım şeklinde olmak üzere 8 milyar Kanada dolarından (5,4 milyar avro) fazla destekleme sözü verdi. Kanada ayrıca 2015’ten bu yana on binlerce Ukrayna askerini eğitti.

WELT podcast’lerimizi buradan dinleyebilirsiniz.

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları bu izni talep ettiğinden, kişisel verilerin iletilmesi ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konumuna getirerek, bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Buna, GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına verdiğiniz onay da dahildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman anahtar ve sayfanın alt kısmındaki gizlilik aracılığıyla geri çekebilirsiniz.

“Kick-off Politics” WELT’in günlük haber podcast’idir. WELT editörleri tarafından analiz edilen en önemli konu ve günün tarihleri. Podcast’e şu adresten abone olun: spotify, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik veya doğrudan RSS beslemesi aracılığıyla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com
şişli escort kartal escort kadıköy escort sweet bonanza oyna halkalı escort avrupa yakası escort şişli escort avcılar escort esenyurt escort beylikdüzü escort mecidiyeköy escort istanbul escort şirinevler escort avcılar escort

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.